Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Dovoľte nám podeliť sa o skúsenosti našich zákazníkov, ktorí sú s výrobkami Organic India a Ecce Vita dlhodobo spokojní:

 

"Po nasadení Šatavari sa mi upravila menštruácia, je pravidelná a menej bolestivá."
- Zuzana O., Dunajská Lužná

"Krvný tlak som mal rozkolísaný a na 3 druhoch liekov. Pociťoval som závraty a únavu. Únava se zmenšila. Aj keď sa stav zvýšenej únavy objaví nedostaví sa už hneď po obede. Na tlak beriem už len 1 liek pri hodnote 130/80. Závraty zmizli." 
- Ondrej M., Vysoká nad Kysucou

"K dr. Frejovi chodím od r. 2007. Počas dvojročnej terapie ma úplne prestali bolieť drobné kĺby na rukách a nohách. Podľa denzitometrie sa zvýšila hustota kosti a tým zmizla aj osteopénia."
- Jana P., Liptovský Mikuláš

"Veľmi dobré výsledky: migrény prešli, rovnako nachladenie. Kyselina močová: hodnoty z 574 na 497mmol/l, AST z 0.97 na 0.89, cholesterol z 8.19 na 6,33." 
- Michal H., Bratislava

"Som veľmi milo prekvapená s výsledkami pečeňových testov. Cholesterol celkový 6,46 mmol/l…6,31, zvýšil sa HDL (dobrý cholesterol), pomer LDL/HDL už vychádza pozitívne a je v norme. AST 0,67..0,58, ALT 0,64…0,56."
- Soňa E., Bratislava

"Dochádzam k dr. Frejovi s diagnózou roztrúsená skleróza. Užívam Noni a Amritu k Betaferonu. Celkovo sa stav stabilizoval. Podľa MR mozgu sa dve ložiská nezväčšujú a sú stále rovnaké, čo je pozitivne. Zmena stravy mi pomohla k odstráneniu únavy a zvýšeniu fyzickej výkonnosti. Odbehnem už 10 km, čo v minulosti bolo nepredstaviteľné." 
- Tomáš V., Bratislava

"Váha sa mi zatiaľ neznížila, ale migrény sa obmedzili z 2x týždenne na 2x mesačne."
- Viera S., Trenčianské Teplice

"Výrazne sa mi zlepšilo trávenie. Predtým som bola často nafúknutá. Teraz ma už nafukovanie po jedle netrápi."
- Soňa R., Bratislava

"Schudol som 8 kg, v páse mám o 6 cm menej a cítim sa odľahčený. Mám aj viac energie ako predtým."
- Roman F., Bratislava

"Cholesterol sa mi znížil zo 6,85 na 5,55 mmol/l.. Zlý LDL cholesterol klesol zo 4,5 na 3,40 mmol/l."
- Ľubica M., Bratislava

"S Dr. Frejom sa stretávám už jeden rok. Tráviace problémy sa výrazne zlepšili (hlavne nafukovanie) aj keď pálenie záhy miestami pretrváva."
- Marek V.

"Cítim sa veľmi dobre, režim sa mi v priebehu 5. mesiacov upravil. Aj keď si občas dám nezdravé potraviny (pretože cestujem služobne) aj vyprážané a údeniny, tak sa mi cukor v krvi znížil. Glykovaný hemoglobin išiel o 2% dole. Schudol som 5 kg."
- Jaroslav G., Púchov

“Mám ulceróznu kolitídu. Po zaradení vhodných potravín a režimu s výplachom 1xt ýždenne sa mi upravila stolica, ktorá je formovaná (predtým hnačky a krv v stolici), subjektivne sa cítim oveľa lepšie. Podl’a posledného vyšetrenia je hrubé črevo stabilizované.”
- Jaroslav D., Nové Zámky

“K dr. Frejovi som prišla s vyčerpanosťou a únavou. Po zmene stravy a užívaní niektorých bylinných prípravkov sa mi únava takmer neobjavuje, Len pri veľkom strese. Potrebujem vyriešiť nízky tlak.”
- Marína T., Bratislava

“Takmer mi odzneli žaludočné ťažkosti, ktoré sa objavujú iba pri strese. Tiež sa odstránili menštruačné problémy a obnovila sa hormonálna rovnováha. Astmatické ťažkosti sú dlhodobé a tam je po 3 mesiacoch zlepšenie zatiaľ minimálne.”
- Lojzo D., Bratislava

“Od januára som upravila stravu a užívam byliny na pečeň LKC a Imuhelp. Teraz sa výrazne znížila únava, Jeden rok som mala zvýšené pečeňové testy, bez známej príčiny. Posledné výsledky v júni ukazujú na úplne normálne pečeňové testy.”
- Marcela D., Bratislava

“Za rok liečby se mi pri dodržovaní jedálnička neobjavujú zažívacie problémy. Akné sa vylepšilo o 70%.”
- Andrea B., Bratislava

“K dr. Frejovi chodím rok a pol a upravil sa mi krvný tlak, Neužívam a nepotrebujem lieky na tlak. Cholesterol je v norme, aj pečeňové testy. Podľa očného vyšetrenia sa mi zlepšil aj zrak.”
- Ján S., Bratislava

“Atopický ekzém mi takmer zmizol z rúk- medzi prstami. Vyhovuje mi B-skin, ktorý má u mňa velmi dobrý vplyv na pokožku.”
- Ivona P., Šaľa

“Som veľmi spokojný – z pôvodných 123kg som schudol na 103 kg za 3 mesiace bez hladovky, “stačilo” zmeniť jedálniček.”
- Pavol L., Dechtice

“Za 3 mesiace mám 10 kg dole. Zo 127 kg som sa dostal na 117kg. Môj cieľ je znížiť svoju váhu pod 100kg.”
- Tibor T., Nové Zámky

“Rok a pol trvajúca liečba se prejavila zlepšením kožných problémov – ekzémov. Cez leto sa stav zhoršuje . Celkovo však, sa mi v lete vyrážky objavujú podstatne menej ako po iné roky.”
- Marcela V., Bratislava

“Pol roka sa už cítim oveľa lepšie, bolesti kl´bov ustúpili a sú asi o 2/3 menšie ako pred začatím liečby. Iba občas si musím vziať lieky na bolesť. Vnímam to ako úspech, pretože predtým som bez liekov neprešla takmer nič. Snažím sa o detoxikácie. V strave mám čo zlepšovať, ale zmeny sú už teraz viditeľné.”
- Dr. Anna N., Bratislava

“Za pol roka sa nám podarilo bez liekov zbaviť psychických problémov, pocitu smútku a úzkosti a únavy. Teraz sa cítím výborne, iba pred menštruáciou mám miernú nesústredenosť.”
- Katarína L., Dechtice

“Na začiatku so mal 123 kg, teraz 96 kg, vyhovuje mi strava i režim. Som gurmán, ale variť se dá s korením, hydinou alebo divinou a zeleninou fantastické jedlá. Varíme podl´a ajurvedskej kuchárky už celá rodina.”
- Pavol L., Dechtice

“Prišla som s artrózou druhého a tretieho stupňa. Kolena a bedrové kĺby (coxy) Pohyblivosť je teraz oveľa lepšia, s váhou trochu bojujem. Pokles váhy je pomalý, ale stále pokračuje.”
- Anna N., Bratislava

“Výsledok po 3 mesiacoch terapie mojej nadváhy: pokles váhy o 8 kg, tuk iba o 1%, ale podstatne menej sa mi tvoria opuchy na nohách a celkovo sa cítím ľahšia. Tlak zostáva zatial´zvýšený, ale tam je to podl´a dr. Freja len otázka času pri dodržívaní novej zivotosprávy.”
- Judita P., Bratislava

“Koža se mi zlepšila o 80%, vyhladila sa pleť a zmizla vyrážka, schudol som na svoju pôvodnu váhu. Pravda je, že som zmenil stravu , čo nebolo jednoduché, pretože mám rodinu. Zdravotný stav je pre mňa důležitý a tak tak som zmeny urobil a vylúčilsom prekyslujúce potraviny, ktoré sme bežne jedli doma. Dnes mnoho zo zdravších jedál jeme už doma všetci. Zlepšenie zdravotného stavu ma motivuje pokračovať.”
- Ján G., Bratislava

“V októbri som bola na prvej konzultácii s nadváhou, únavou a veľkými migrénami. Po 5 mesiacoch zmeny v jedálníčku, užívaní bylin a úpravy životosprávy sa váha znížila o 5 kg, tuk zo 42% na 38% a v BMI sme sa dostali z obezity do nadváhy. Migrénu som nemala ani jednu, len mierne bolesti hlavy, ale bez nutnosti navštívit nemocnicu ako to bolo predtým. Únava je podstatne menšia.”
- Vladimíra G., Trnava

“Veľmi sa mi zlepšila pokožka, pleť mám čistú bez akné. Účinok bol veľmi rýchly, hlavne po vylúčení niektorých potravin, o ktorých som nevedela pred konzultáciou s dr. Frejom, že nie sú zdraviu prospešné. (napr.paradajky.)”
- Katarína Š., Bratislava

“Po mojom trojmessačnom snažení sa mi znížilo percentuálne množstvo tuku v tele zo 49% na 36%, váha z 80kg na 75kg. Vymizlo niekoľkoročné pálenie záhy. Pretrvává len mierna zápcha.”
- Emília P., Nové Zámky

“Od prvej návštevy pred rokom som už nebola chorá. Imunita sa mi zlepšila, jarná alergia se zatiaľ neprejavila.”
- Lenka S., Bratislava

“Po zmene jedálníčku sa odstránilo prekyslenie, hnačky a bolesti žalúdku, ktoré sa objavujú v miernej forme len pri väčšom porušení životosprávy. Zostáva mi zatiaľ celoročná nádcha, ale tam viem, že je to na dlhšiu dobu liečenia.”
- Katarína K., Litovský Mikuláš

“Bral som tri druhy liekov na vysoký tlak, z ktorých mi jeden alebo dva druhy nezaberali. (Tlak sa držal na 160/90), ale na doporučenom jedálníčku a bylinách mi teraz po 9 mesiacoch zostal našťastie už jen jeden druh a to v tej najnižšej dávke.. Tlak mám teraz 110/70.”
- Ondrej M., Vysoká nad Kysucou

“Po online konzultácii s MUDR. Frejom sa mi po pol roku upravil hormonálny systém. Hlavný dôvod, s ktorým som oslovila Mudr. Freja bolo, vyhnúť sa operácii a odstráneniu maternice pre 26-28mm myomy. Po nasadení prípravku Zdravie pre ženu sa myomy zmenšili na 19mm a 22mm a prestala som silno krvácať. Schudla som z vnútorného tuku i napriek tomu, že váha zostala nezmenená.”
- MUDr. Denisa P., Nové Zámky

“Od februára do mája som schudla z 93,8kg, 49% na 86,2kg, 43,6%”
- Jana Š., Kátlovce

“Krvný tlak mám v priemere 120/ 78, chemickýé lieky som prestal užívať už před niekoľkými mesiacmi. Napriek tomu, že mi lekár tvrdil, že sa k užívaniu nekov vrátim, tlak sa mi stabilizoval na normálnych hodnotách vďaka bylinám a životospráve.”
- Ján S., Bratislava

“Za rok liečby mi zmizla únava a migréna (predtým 1x za 14 dní). Keď sa mi migréna po väčšej dietnej chybe objaví, stačí mi prechádzka po čerstvom vzduchu.”
- Ing.Michal H., Bratislava

“Vo februári som bol na prvej konzultácii a po 3 dňoch mi zmizlo prekyslenie žalúdku, tak, že nepotrebujem lieky na na reflux. Stravu som na základe odporúčaní Mudr. Freja zmenil v priebehu týždňa. Na gastroskopii sa už neobjavil zápal žalúdka.”
- Marek P., Vrútky

“Chcela by som sa poďakovať za to, že som sa zbavila pošvových výtokov, ktoré ma trápili niekoľko rokov. Osvedčila sa mi, tiž aj zmna stravy a režimu.”
- Michaela V., Bratislava

“Prišla som s revmatoidnou artritidou spojenou s ulceróznou kolitidou. Mala som velké bolesti malých kĺbov, zápästia a celkovo som bola opuchnutá. Po 3 mesiacoch sa mi po dočasnom zhoršení a úvodnej očiste (kožné vyrážky) stav zlepšil o 50%. Vylúčila som zakázané potraviny a užívala byliny. Postupne som mohla vylúčiť Equoral a užívať dočasne už len Sulfasalazin a Celebrex. V súčasnosti sa mi stratili opuchy tváre, rúk a čiastočne členkov, kde ešte mierne presiaknutie zostáva.”
- Mgr. Marta Č., Bratislava

 

Zdieľať