Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

MUDr. David Frej je lekárom, ktorý sa venuje nielen ajurvédskej, ale aj celkovej prírodnej medicíne, detoxikácii, regenerácii organizmu a výžive.

Profesionálna biografia:

Po ukončení štúdia lekárskej fakulty na Karlovej univerzite, pracoval niekoľko rokov na internom oddelení. Na stáži v Londýne sa rozhodol venovať holistickej a prírodnej medicíne. Okrem iného študoval alternatívnu medicínu v Albuquerque v Novom Mexiku, v Rakúsku a v indickej Pune. Vo svojej praxi sa zaoberá prevenciou a liečbou chronických, najmä však civilizačných ochorení. Jeho systém vychádza z kombinácie východnej a západnej medicíny zameranej na úpravu metabolizmu, odstránenie zápalov a detoxikáciu. Usporadúva semináre a prednášky, býva hosťom rozhlasových a televíznych relácií. Pravidelne prispieva do časopisu Regenerace a iných periodík. Pripravuje otvorenie kúpeľného rezortu. 

Ajurvédska konzultácia s Dr. Frejom

V prvom rade vás poprosíme o telefonické dohodnutie si termínu s p. Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445 a uhradenie zálohy 20 €. Následne je potrebné vyplniť dotazníky, ktoré Vám budú zaslané na Váš email a doniesť ich so sebou na dohodnutý termín. Ďakujeme.

Konzultácia pozostáva z viacerých častí:

 Anamnéza - čiže pohovor s klientom, prebieha väčšinou v úvode sedenia na základe vyplnenia niekoľkých dotazníkov, ktoré používame pri zisťovaní zdravotného stavu

 Pulzová diagnostika - meranie pulzu na oboch rukách, prebieha v niekoľkých úrovniach, pretože na každej úrovni sa dá spoznať, aké tkanivo alebo orgán je narušený. Táto diagnostika je spoľahlivou metódou odhaľujúcou blížiacu sa chorobu, ešte skôr ako sa objavi svojimi charakteristickými prejavmi. Vychádza zo starodávnej techniky. Prvýkrát sa objavila pred niekoľkými tisíckami rokov v Ajurvédskej medicíne a používa sa tiež v Čínskej medicíne. Dozvieme sa tak, či sa v našom tele neobjavil nejaký patologický proces, ktoré orgány sú v nerovnováhe a v ktorej časti tela sa nám nahromadilo väčšie množstvo toxínov.

 Vyšetrenie jazyka - napovie veľmi veľa o zdravotnom stave. Diagnostika podľa jazyka je rozvinutý systém vo východnej medicíne. Jazyk sa považuje za vizuálnu bránu do tela. Jazyk tvorí svalové tkanivo, ktoré je orgánom chuti, reči. Význam jazyka je pre diagnostiku veľmi dôležitý. Už dávno lekári pozorovali povlak, vzhľad, sfarbenie, vlhkosť, ryhy. Ochorenie sa na jazyku prejaví celkovo pri akútnom stave. Chronické ochorenia sa prejaví ohraničenými zmenami na jazyku.

 Vyšetrenie tváre a očí prezrádza veľa o tom, ako sme chorí alebo zdraví, preto je súčasťou nášho vyšetrenia.

 Vyšetrenie západnej medicíny, krvné testy, moč. Na vyšetrení sa analyzujú krvné testy, ultrazvuk alebo RTG, ak tieto vyšetrenia máte, môžete si ich priniesť so sebou. Po zvážení vykonávame aj jednoduché krvné testy (krvný cukor, kyselina močová, cholesterol) alebo odosielame na podrobné krvné testy. V niektorých prípadoch možno vykonať aj vyšetrenie moču.

Na základe vyšetrení, zhodnotenia zdravotného stavu a ďalších informácií sa stanoví individuálny, preventívny, prípadne aj liečebný plán. Tento plán zahŕňa prehľad vhodných a nevhodných potravín, správnu životosprávu, režim dňa, detoxikáciu organizmu, vrátane prípadných procedúr a predpísanie vhodných bylín.

CENA 45 minútovej konzultácie: 70 EUR

 

 

Zdieľať