Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Robin Raju

 

Dr. Robin Raju, ajurvédsky lekár

 

Robin Raju pochádza z indického štátu Kerala, kde má Ajurvédska medicína svoje korene. Už niekoľko rokov žije na Slovensku a počas svojho pôsobenia usmernil mnohých ľudí a pomohol im dostať svoj organizmus do rovnováhy.

Študoval Ayurvedic Medicine & Surgery na Rajiv Gandhi University of Health Science v Bangalore a svoje klinické a praktické skúsenosti získal na Karnataka Ayurveda Medical College, ďalej v klinike zameranej na športovú medicínu, rehabilitácie a výživu a v ďalších ajurvédskych centrách v Kerale.
Po vyštudovaní zameral svoju prax, na ajurvédske konzultácie, koordinovanie ajurvédskych procedúr a terapií. Profesne viedol prezentácie a semináre zamerané na rôzne aspekty Ajurvédy a zdravého životného štýlu. Má praktické skúsenosti s aplikáciou Ajurvédy na šport a výživu športovcov. Rovnako získal cenné skúsenosti vo fyzioterapii a praktizovaní Panchakarmy. Prispieva do časopisov a prezentuje Ajurvédu aj v televíznych programoch.

Konzultácia s ajurvédskym lekárom trvá 60 minút.


Priebeh konzultácie:
1. Počas rozhovoru sa ajurvédsky špecialista oboznámi s vašimi problémami. Rozhovor je zameraný na odhalenie množstva faktorov, ktoré môžu byť príčinou ťažkostí, ktoré chcete riešiť.
2. V rámci konzultácie, pomocou ajurvédskych diagnostických metód, ajurvédsky špecialista zistí príčinu nerovnováhy v organizme, ktorá može viesť k ochoreniu.
3. Ajurvédskou diagnostikou vám zistí vašu vrodenú a súčasnú konštitúciu a nerovnováhu na tele, duši ale aj v myslení. Podľa ajurvédy sa ľudia delia do 3 skupín. Ide o tzv. dóše známe ako Váta, Pitha a Kapha. Pokiaľ nie sú v celkovej harmónii, nastáva v tele i v duši problém a organizmus je náchylný na prepuknutie nejakej choroby.
4. Po základnej konzultácii vás ajurvédsky špecialista oboznámi s výsledkom vyšetrenia a navrhne postup, ktorý môže dostať organizmus do rovnováhy. Jeho súčasťou je usmernenie v oblasti životného štýlu, stravovania a prípadného užívania bylinných výživových doplnkov, ktoré prispejú k zlepšeniu celkového stavu.
Ajurvédska diagnostika je vynikajúca ako preventívny systém, ktorý dokáže odhaliť začiatok možného ochorenia. Je to 5000 rokov stará medicína, ktorá je od r. 1982 uznaná WHO ako prírodný medicínsky systém, a ktorá má okrem iného aj dokonale zvládnutú farmakológiu potravín. Prípadov, keď ajurvédsky špecialista pomohol svojim klientom je veľmi veľa. Žijeme v dobe, ktorá nám prináša množstvo stresu nielen v pracovnom a osobnom živote, ale aj v oblasti stravovania a životného štýlu. Necháme sa unášať dobou, snažíme si udržať patričnú životnú úroveň a platíme za to dosť veľkú daň. Všetky tieto snahy sa podpisujú na nedostatku energie, zanesení organizmu fyzickým a emočným stresom, narušením rovnováhy, čo v konečnom dôsledku vedie ku civilizačným ochoreniam. Ajurvéda so svojimi metódami a erudovanými osobnosťami, nám môže pomôcť tento proces zastaviť.
Hovorí plynule anglicky a čiastočne slovensky.

Konzultácie u ajurvédskeho špecialistu Robina Raju si môžete objednať v našom centre Zdravie z prírody u p. Kosíkovej na tel.čísle 0905 201 445.

 

 

 

Zdieľať

PREDNÁŠKA DR. FREJA – DLHÝ ŽIVOT BEZ CHORÔB

 

Dňa 2.12.2016 sa uskutoční v Bratislave prednáška uznávaného MUDr. Davida Freja pod značkou Ecce Vita, kde sa budete môcť zoznámiť s liečbou a prevenciou civilizačných ochorení z pohľadu lekára holistickej a prírodnej medicíny.

MUDr. Frej vám vysvetlí praktické tipy, ako si zvýšiť vlastnú energiu, kde sa ukrýva príčina chorôb, jednoduché detoxikačné techniky, ako mať kvalitný spánok, zásady správneho stravovania a pitného režimu, ako posilniť imunitu, chrániť sa pred civilizačnými chorobami a dožiť sa dlhého veku.

Prednáška je založená na dlhoročných lekárskych skúsenostiach pána Freja, ktorý vyštudoval lekársku fakultu v Prahe a pôsobil tam niekoľko rokov ako internista. Prírodnú medicínu a výživu študoval v Albuquerque v Novom Mexiku (USA), v Rakúsku a indickej Pune. Vo svojej praxi sa zaoberá svojím vlastným liečebným systémom, ktorý je založený na prepojení liečby zápalu a s ním súvisiacich chronických ochorení, biologických rytmov, detoxikácie organizmu a výživy. Venuje sa prednáškam, seminárom a ozdravným pobytom, publikuje v mnohých časopisoch a vydáva svoje vlastné knihy, ako je napríklad kniha Detoxikácia pre dlhý život alebo Zápal – skrytý zabijak.

 

Prednáška sa uskutoční dňa 2. 12. 2016 v Hoteli NIVY (veľká kongresová sála), Líščie Nivy 3, Bratislava. Začiatok je o 19.00 hodine a MUDr. Frej bude prednášať 1,5 hodiny. Po ukončení prednášky bude možnosť diskusie a otázok k problémom účastníkov prednášky.

V priebehu prednášky bude zadarmo ponúkaná ochutnávka liečivých bylinných čajov a možnosť nákupu produktov EcceVita vrátane kníh dr. Freja so zľavou 20 %.  Viac informácií nájdete na webových stránkach: http://www.eccevita.cz  

 

Prednáška MUDr. Freja

 

 

Zdieľať

 

Milí priatelia,

radi by sme vás informovali o naplánovaných termínoch konzultačných dní MUDr. Dávida Freja u nás, v našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody, ktoré nájdete na Furdekovej 10 v Bratislave - Petržalke.

Objednávanie na konzultácie
Objednať sa na jednotlivé konzultácie môžete priebežne tak, aby ste sa na daný termín kvôli veľkému záujmu dostali.

Formy objednávania:
 telefonicky - mobilné číslo 0905 201 445, na tomto čísle vám budú zodpovedané aj vaše ďalšie prípadné otázky
 emailom - na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)
 kontaktným formulárom, ktorý nájdete v našich kontaktoch (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)

 

Najbližšie termíny konzultácií: 

  27. a 28. október 2017

 

Ďalšie termíny konzultácií v roku 2017:

  1. a 2. december 2017

 

 

Zároveň vás poprosíme, aby ste si prečítali náš článok o konzultáciách Dr. Freja, v ktorom nájdete podrobnejšie informácie o tom ako daná konzultácia prebieha a čo všetko obnáša.

 

Ďakujeme a prajeme zdravý a dlhý život!

 

Zdieľať

 

 

Pani Viera Kosíková sa venuje poradenstvu formou úpravy stravovacích návykov a jedálnička na základe ajurvédskej konštitúcie. Už  počas výchovy svojich detí sa venovala životospráve, potravinám, ich nutričnej hodnote a kombináciám v jedálničku. V čase, keď sme o Ajurvéde ešte nepočuli, študovala knihy o správnej výžive, riadila sa rôznymi smermi a skúšala množstvo zdravých receptov. Vzdelávala sa účasťou na prednáškach a seminároch pod vedením MUDr. Bukovského. Nevynechala ani  prednášky p. Zentricha, pretože bylinná terapia je taktiež súčasťou prevencie, ale aj liečby rôznych ochorení. Na dovolenke na Srí Lanke v r. 2004 mala možnosť sa stretnúť s jedným ajurvédskym lekárom. Dôležitým návodom ako navodiť telu správnu rovnováhu bola práve úprava stravy!

Na ajurvédskej medicíne ju zaujali predovšetkým jej logické princípy, jednoduchosť a hlavne celistvosť s akou pristupuje k človeku. Ajurvédu študovala na rôznych seminároch u MUDr. Freja, kde prednášali aj renomovaní ajurvédski lekári ako Dr. Vikram Chauhan, Prashanti de Jager. Dr. Svoboda, Dr. Welch a iní. Absolvovala niekoľko kurzov ajurvédskeho varenia. Poradenstvo poskytuje predovšetkým klientom, pre ktorých je úprava stravy najťažšou súčasťou začínajúcej liečby.

Pri prechode na harmonickú stravu sa vo svojom poradenstve zameriava na jednoduchšie kombinácie jedál. Ak niektorému z klientov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje ajurvédska kuchyňa a uprednostňuje kuchyňu európsku, upriami pozornosť na tie zmeny, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie jeho zdravotného stavu. To znamená, vylúčiť zo stravy potraviny a jedlá, ktoré nerovnováhu v organizme spôsobujú, zmeniť ingrediencie, používať vhodné tuky, koreniny, bylinky a „receptár“ chutných a čas šetriacich jedál. Jedálniček tvorí podľa sezóny, chuti a samozrejme podľa potreby konkrétneho klienta.

Ako sa na konzultáciu dostnanete a čo vďaka nej získate?

Konzultáciu si dohodnite vopred s pani Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445, vyplňte potrebný dotazník a odošlite ho ešte pred konzultáciou na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujeme.

 Získate 60 min. osobnú alebo on-line konzultáciu zameranú na:
 - zmenu v životospráve
 - určenie vašej konštitúcie na základe dotazníka, celkovej a pulzovej diagnostiky
 - detoxikáciu a zníženie váhy (zvýšenie váhy)
 - vypracovanie individuálneho jedálnička podľa vašej konštitúcie (metabolického typu), sezónnosti, chuti a potreby.

Cena za celkovú konzultáciu je 20,00 EUR

Prednášky a kurzy varenia

 Možnosť zorganizovania prednášky (besedy) na tému: Strava (nielen) podľa Ajurvédy
 Individuálne kurzy varenia priamo vo vašej domácnosti:

 - výhoda kurzov – praktické rady sú prispôsobené členom jednej domácnosti na základe individuálnej dohody

Cena: 1 osoba/15,00 Eur

Kurzy varenia pre malé skupiny: 8-10 ľudí

Cena: 35,00 EUR/osoba

 

Dotazník k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník - STRAVA

 

Zdieľať