Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Robin Raju

 

Dr. Robin Raju, ajurvédsky lekár

 

Robin Raju pochádza z indického štátu Kerala, kde má Ajurvédska medicína svoje korene. Už niekoľko rokov žije na Slovensku a počas svojho pôsobenia usmernil mnohých ľudí a pomohol im dostať svoj organizmus do rovnováhy.

Študoval Ayurvedic Medicine & Surgery na Rajiv Gandhi University of Health Science v Bangalore a svoje klinické a praktické skúsenosti získal na Karnataka Ayurveda Medical College, ďalej v klinike zameranej na športovú medicínu, rehabilitácie a výživu a v ďalších ajurvédskych centrách v Kerale.
Po vyštudovaní zameral svoju prax, na ajurvédske konzultácie, koordinovanie ajurvédskych procedúr a terapií. Profesne viedol prezentácie a semináre zamerané na rôzne aspekty Ajurvédy a zdravého životného štýlu. Má praktické skúsenosti s aplikáciou Ajurvédy na šport a výživu športovcov. Rovnako získal cenné skúsenosti vo fyzioterapii a praktizovaní Panchakarmy. Prispieva do časopisov a prezentuje Ajurvédu aj v televíznych programoch.

Konzultácia s ajurvédskym lekárom trvá 60 minút. Cena konzultácie je 60 eur.


PRIEBEH KONZULTÁCIE:
1. Počas rozhovoru sa ajurvédsky špecialista oboznámi s Vašimi problémami. Rozhovor je zameraný na odhalenie množstva faktorov, ktoré môžu byť príčinou ťažkostí, ktoré chcete riešiť.
2. V rámci konzultácie, pomocou ajurvédskych diagnostických metód (napr. pulzová diagnostika, vyšetrenie jazyka), zistí príčinu nerovnováhy v organizme, ktorá može viesť k ochoreniu.
3. Tí, ktorí majú skúsenosti s ajurvédskou diagnostikou už vedia, že vďaka nej Vám lekár zistí vrodenú a súčasnú konštitúciu a nerovnováhu na tele, na duši, ale aj v myslení. Podľa ajurvédy sa ľudia delia do 3 skupín. Ide o tzv. dóše známe ako Váta, Pitha a Kapha. Pokiaľ nie sú v celkovej harmónii, nastáva v tele i v duši problém a organizmus je náchylný na prepuknutie nejakej choroby.
4. Po základnej konzultácii Vás ajurvédsky špecialista oboznámi s výsledkom vyšetrenia a navrhne postup, ktorý môže zlepšiť Váš momentálny stav. Jeho súčasťou je usmernenie v oblasti životného štýlu, stravovania a prípadného užívania bylinných výživových doplnkov, ktoré prispejú k zlepšeniu celkového stavu.


Ajurvédska diagnostika je vynikajúca ako preventívny systém, ktorý dokáže odhaliť začiatok možného ochorenia. Je to 5000 rokov stará medicína, ktorá je od r. 1982 uznaná WHO ako prírodný medicínsky systém, a ktorá má okrem iného aj dokonale zvládnutú farmakológiu potravín. Prípadov, keď ajurvédsky špecialista pomohol svojim klientom je veľmi veľa. Žijeme v dobe, ktorá nám prináša množstvo stresu nielen v pracovnom a osobnom živote, ale aj v oblasti stravovania a životného štýlu. Necháme sa unášať dobou, snažíme si udržať patričnú životnú úroveň a platíme za to dosť veľkú daň. Všetky tieto snahy sa podpisujú na nedostatku energie, zanesení organizmu fyzickým a emočným stresom, narušením rovnováhy, čo v konečnom dôsledku vedie ku civilizačným ochoreniam. Ajurvéda so svojimi metódami a erudovanými osobnosťami, nám môže pomôcť tento proces zastaviť.
Hovorí plynule anglicky a čiastočne slovensky.

 

TERMÍNY KONZULTÁCIÍ:

Pondelok - utorok - vhodné pre tých, ktorí sa s pánom doktorom dohovoria po anglicky, resp. si na konzultáciu môžu ako tlmočníka vziať napr. rodinného príslušníka.

Sobota - počas týchto termínov je tlmočník zabezpečený.

 

Konzultácie u ajurvédskeho špecialistu Robina Raju si môžete objednať v našom centre Zdravie z prírody u p. Kosíkovej na tel. čísle 0905 201 445.

 

 

Z dôvodu dovolenky Vás poprosíme, aby ste do 25.04.2018 používali na objednávanie a otázky týkajúce sa konzultácií emailovú komunikáciu. Do emailu napíšte o akú konzultáciu a pri akom lekárovi by ste mali záujem. Nezabudnite uviesť svoje meno a telefónne číslo. Budeme Vás kontaktovať. Ďakujeme za porozumenie.

 

 

 

Zdieľať

Milí priatelia,

radi by sme vás informovali o naplánovaných termínoch konzultačných dní MUDr. Dávida Freja u nás, v našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody, ktoré nájdete na Furdekovej 10 v Bratislave - Petržalke.

Objednávanie na konzultácie
Objednať sa na jednotlivé konzultácie môžete priebežne tak, aby ste sa na daný termín kvôli veľkému záujmu dostali.

Formy objednávania:
 telefonicky - mobilné číslo 0905 201 445, na tomto čísle vám budú zodpovedané aj vaše ďalšie prípadné otázky
 emailom - na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)
 kontaktným formulárom, ktorý nájdete v našich kontaktoch (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)

 

 

Z dôvodu dovolenky Vás poprosíme, aby ste do 25.04.2018 používali na objednávanie a otázky týkajúce sa konzultácií emailovú komunikáciu. Do emailu napíšte o akú konzultáciu a pri akom lekárovi by ste mali záujem. Nezabudnite uviesť svoje meno a telefónne číslo. Budeme Vás kontaktovať. Ďakujeme za porozumenie.

 

 

Najbližšie termíny konzultácií: 

  22. marec 2018

 

 

Ďalšie konzultácie v roku 2018:

 18.5 - 19.5.2018

 2.8 - 4.8.2018

 

Zároveň vás poprosíme, aby ste si prečítali náš článok o konzultáciách Dr. Freja, v ktorom nájdete podrobnejšie informácie o tom ako daná konzultácia prebieha a čo všetko obnáša.

 

Ďakujeme a prajeme zdravý a dlhý život!

 

Zdieľať

 

 

Pani Viera Kosíková sa venuje poradenstvu formou úpravy stravovacích návykov a jedálnička na základe ajurvédskej konštitúcie. Už  počas výchovy svojich detí sa venovala životospráve, potravinám, ich nutričnej hodnote a kombináciám v jedálničku. V čase, keď sme o Ajurvéde ešte nepočuli, študovala knihy o správnej výžive, riadila sa rôznymi smermi a skúšala množstvo zdravých receptov. Vzdelávala sa účasťou na prednáškach a seminároch pod vedením MUDr. Bukovského. Nevynechala ani  prednášky p. Zentricha, pretože bylinná terapia je taktiež súčasťou prevencie, ale aj liečby rôznych ochorení. Na dovolenke na Srí Lanke v r. 2004 mala možnosť sa stretnúť s jedným ajurvédskym lekárom. Dôležitým návodom ako navodiť telu správnu rovnováhu bola práve úprava stravy!

Na ajurvédskej medicíne ju zaujali predovšetkým jej logické princípy, jednoduchosť a hlavne celistvosť s akou pristupuje k človeku. Ajurvédu študovala na rôznych seminároch u MUDr. Freja, kde prednášali aj renomovaní ajurvédski lekári ako Dr. Vikram Chauhan, Prashanti de Jager. Dr. Svoboda, Dr. Welch a iní. Absolvovala niekoľko kurzov ajurvédskeho varenia. Poradenstvo poskytuje predovšetkým klientom, pre ktorých je úprava stravy najťažšou súčasťou začínajúcej liečby.

Pri prechode na harmonickú stravu sa vo svojom poradenstve zameriava na jednoduchšie kombinácie jedál. Ak niektorému z klientov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje ajurvédska kuchyňa a uprednostňuje kuchyňu európsku, upriami pozornosť na tie zmeny, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie jeho zdravotného stavu. To znamená, vylúčiť zo stravy potraviny a jedlá, ktoré nerovnováhu v organizme spôsobujú, zmeniť ingrediencie, používať vhodné tuky, koreniny, bylinky a „receptár“ chutných a čas šetriacich jedál. Jedálniček tvorí podľa sezóny, chuti a samozrejme podľa potreby konkrétneho klienta.

Ako sa na konzultáciu dostnanete a čo vďaka nej získate?

Konzultáciu si dohodnite vopred s pani Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445, vyplňte potrebný dotazník a odošlite ho ešte pred konzultáciou na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujeme.

 Získate 60 min. osobnú alebo on-line konzultáciu zameranú na:
 - zmenu v životospráve
 - určenie vašej konštitúcie na základe dotazníka, celkovej a pulzovej diagnostiky
 - detoxikáciu a zníženie váhy (zvýšenie váhy)
 - vypracovanie individuálneho jedálnička podľa vašej konštitúcie (metabolického typu), sezónnosti, chuti a potreby.

Cena za celkovú konzultáciu je 20,00 EUR

Prednášky a kurzy varenia

 Možnosť zorganizovania prednášky (besedy) na tému: Strava (nielen) podľa Ajurvédy
 Individuálne kurzy varenia priamo vo vašej domácnosti:

 - výhoda kurzov – praktické rady sú prispôsobené členom jednej domácnosti na základe individuálnej dohody

Cena: 1 osoba/15,00 Eur

Kurzy varenia pre malé skupiny: 8-10 ľudí

Cena: 35,00 EUR/osoba

 

Z dôvodu dovolenky Vás poprosíme, aby ste do 25.04.2018 používali na objednávanie a otázky týkajúce sa konzultácií emailovú komunikáciu. Do emailu napíšte o akú konzultáciu a pri akom lekárovi by ste mali záujem. Nezabudnite uviesť svoje meno a telefónne číslo. Budeme Vás kontaktovať. Ďakujeme za porozumenie.

 

Dotazník k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník - STRAVA

 

Zdieľať

 

Základné informácie:
MUDr. Oľga Olexová je rodáčkou z Bratislavy. Vyštudovala Lekársku Fakultu UK v Bratislave a atestovala z pediatrie a klinickej imunológie. Počas svojej lekárskej praxe pôsobila ako detská lekárka v Bardejove, neskôr ako imunologička a alergologička pre deti a dospelých v Trstenej na Orave, kde pracuje doteraz.

Štúdium a prax spojená s ajurvédskou medicínou:
Po osobnej skúsenosti s liečením podľa ájurvedskej medicíny, sa začala venovať štúdiu ájurvédy v Čechách a v Bratislave v Škole ájurvedy a prírodných medicín u medzinárodne uznávaných ájurvédskych lekárov MUDr. Davida Freja, Dr.Vikrama Chauhana, MUDr. Martiny Ziskovej a ájurvédskeho liečitela Pavla Hlôšku. Logickým vyústením tohto dlhoročného štúdia bolo prenesenie získaných vedomostí do každodennej lekárskej praxe.
Vo svojej praxi spája poznatky modernej medicíny s tisícročnými poznatkami a skúsenosťami ájurvédskej medicíny k prospechu liečby svojich pacientov a to tak detí ako aj dospelých. Zároveň sa intenzívne venuje aj propagácii ájurvédy ako lektorka.

Najbližšie konzultácie v centre Zdravie z prírody (Furdekova 10, Bratislava): aktuálne nie sú žiadne voľné termíny.


DRUHY KONZULTÁCIÍ A VYŠETRENÍ:

1. detská ajurvédska konzultácia - zameraná na deti vo veku od 0 do 18 rokov
2. biorezonancia - vyšetrenie na jednotlivé alergie a zistenie stavu jednotlivých orgánov zamerané na všetky vekové kategórie
3. vyšetrenie z kvapky krvi prístrojom Bicom - získanie prehľadu o aktuálnom stave vnútorných orgánov a jednotlivých druhoch alergénov

PRIEBEH KONZULTÁCIE
Po telefonickom dohodnutí si termínu s p. Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445 a uhradení zálohy 20 €, vyplňte dotazníky a zašlite ich emailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Dotazníky nie sú podmienkou a tí, ktorí z akýchkoľvek dôvodov, nemôžu dotazníky vyplniť, môžu potrebné informácie poskytnúť doktorke počas konzultácie. Dotazník slúži k bližšiemu spoznaniu pacientovej zdravotnej histórie a zdravotných problémov a ich možných zdrojov. Po jeho vyhodnotení sa pani doktorka venuje počas konzultácie aktuálnemu zdravotnému stavu a problémom pacienta ako aj stanoveniu najvhodnejšej liečby. Dotazník slúži k bližšiemu spoznaniu pacientovej zdravotnej histórie a zdravotných problémov a ich možných zdrojov. Po jeho vyhodnotení sa pani doktorka venuje počas konzultácie aktuálnemu zdravotnému stavu a problémom pacienta ako aj stanoveniu najvhodnejšej liečby.


1. DETSKÁ AJURVÉDA
Čo môžete očakávať od ajurvédskej konzultácie pre vaše dieťa?
Predovšetkým ide o zistenie ajurvédskej typológie, vrodenej konštitúcie, zistenie aké zmeny v životospráve a v dennom režime spôsobili, že sa zdravotný stav dieťaťa vychýlil z rovnováhy.

Hodinová (60 minútová) konzultácia pre rodiča s dieťaťom od 0 rokov zahŕňa - vyšetrenie podľa jazyka, očí, nechtov, pokožky a pulzová diagnostika. Pulzová diagnostika určí, ktoré energie vášho dieťaťa sú v nerovnováhe. Stanoví sa odporúčanie v oblasti výživy podľa konštitúcie a zdravotného stavu dieťaťa a jedálniček s vhodnými a nevhodnými potravinami. Recepty k odporúčanému jedálničku budú poskytnuté podľa požiadavky rodiča. Podľa potreby sa vytvorí aj návrh na bylinnú liečbu.

Upozornenie: Dovolíme si vás týmto upozorniť, že v prípade, že ide o dieťa do 12 rokov alebo postihnuté dieťa do 18 rokov, je potrebné, aby boli prítomní obaja rodičia, resp. dvaja dospelí a zároveň, aby ste si so sebou doniesli aj USB kľúč, na ktorý vám pani doktorka stiahne všetky potrebné relevatné informácie!


2. BIOREZONANCIA - rýchla a spoľahlivá metóda diagnostiky ochorení a následne ich liečba bez potreby použitia liekov. Je bezbolestná a preto je vhodná tak pre malé deti ako aj pre dospelých. Je vhodná aj pre zdravých ľudí v rámci prevencie. Pri základnej diagnostike cez prístroj Bicom na ambulancii alebo pri konzultáciách vyšetrujeme alergény a zaťaženie orgánov, viac informácií a prehľad získate po nahliadnutí do priložených tabuliek:

Tabuľka biorezonancie sledujúca alergény
Tabuľka sledujúca zaťaženie orgánov

Okrem toho máme aj sady na vyšetrenie záťaží a problémov s očkovaním, vyšetrenie ortopedických ťažkostí, degenerovaných buniek, parazitov, chemických látok, baktérií, vírusov a imunity.


3. VYŠETRENIE KVAPKY KRVI PRÍSTROJOM BICOM
V našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody vám pichnutím do prsta odoberieme kvapku krvi. Vložením tejto kvapky do prístroja BICOM získate prehľad o zaťažení vašich orgánov. Druhý výstup bude obsahovať zoznam alergénov (potraviny, pele, baktérie, plesne vírusy, srsť zvierat a pod.) s vyznačením hlavných alergénov, ktorých by ste sa mali strániť.
Ak Vás tento spôsob vyšetrenia zaujal ďalšie infomácie a objednávky adresujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo na čísle 0905 201 445.

 

4. DIAGNOSTIKA CELIAKIE

Diagnotika celiakie býva pomerne jednoduchá, Zisťuje sa prítomnosťou tzv. autoprotilátok v krvi. Jednou z možností je aj rýchly test, ktorý vám môže lekár urobiť z kvapky krvi. V našom centre vám tento test spravíme na prístroji BICOM. Ak potrebujete viac info o celiakii, prečítajte si článok. Ak Vás tento spôsob vyšetrenia zaujal ďalšie infomácie a objednávky adresujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo na čísle 0905 201 445.

 

Z dôvodu dovolenky Vás poprosíme, aby ste do 25.04.2018 používali na objednávanie a otázky týkajúce sa konzultácií emailovú komunikáciu. Do emailu napíšte o akú konzultáciu a pri akom lekárovi by ste mali záujem. Nezabudnite uviesť svoje meno a telefónne číslo. Budeme Vás kontaktovať. Ďakujeme za porozumenie.

 

Cenník jednotlivých konzultácií nájdete TU.

 

Dotazníky k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník DETI

Zdravotný dotazník DOSPELÍ 

 

Zároveň sa s vami radi podelíme aj o informácie, že sa pani Dr. Olexová nedávno vrátila z cesty z Indie, kde úspešne získala niekoľko certifikátov, ktorými si opäť zvýšila svoje vzdelanie a doplnila aj cenné skúsenosti v oblasti ajurvédskej medicíny!

Najnovšie certifikáty získané v Bharat Heritage Services v Indii:

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska masáž

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska Jóga

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska kuchyňa (varenie)

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska terapia

 

 

Zdieľať