Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Milí priatelia,

radi by sme vás informovali o naplánovaných termínoch konzultačných dní MUDr. Dávida Freja u nás, v našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody, ktoré nájdete na Furdekovej 10 v Bratislave - Petržalke.

Objednávanie na konzultácie
Objednať sa na jednotlivé konzultácie môžete priebežne tak, aby ste sa na daný termín kvôli veľkému záujmu dostali.

Formy objednávania:
 telefonicky - mobilné číslo 0905 201 445, na tomto čísle vám budú zodpovedané aj vaše ďalšie prípadné otázky
 emailom - na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)
 kontaktným formulárom, ktorý nájdete v našich kontaktoch (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)

 

Najbližšie termíny konzultácií: 

  SEPTEMBER 2014 12.9 - 13.9.2014

 

Ďalšie termíny konzultácií v priebehu r. 2014:

 NOVEMBER 2014 21.11 - 22.112014

 

Zároveň vás poprosíme, aby ste si prečítali náš článok o konzultáciách Dr. Freja, v ktorom nájdete podrobnejšie informácie o tom ako daná konzultácia prebieha a čo všetko obnáša.

 

Ďakujeme a prajeme zdravý a dlhý život!

 

Zdieľať

 

 

Pani Viera Kosíková sa venuje poradenstvu formou úpravy stravovacích návykov a jedálnička na základe ajurvédskej konštitúcie. Už  počas výchovy svojich detí sa venovala životospráve, potravinám, ich nutričnej hodnote a kombináciám v jedálničku. V čase, keď sme o Ajurvéde ešte nepočuli, študovala knihy o správnej výžive, riadila sa rôznymi smermi a skúšala množstvo zdravých receptov. Vzdelávala sa účasťou na prednáškach a seminároch pod vedením MUDr. Bukovského. Nevynechala ani  prednášky p. Zentricha, pretože bylinná terapia je taktiež súčasťou prevencie, ale aj liečby rôznych ochorení. Na dovolenke na Srí Lanke v r. 2004 mala možnosť sa stretnúť s jedným ajurvédskym lekárom. Dôležitým návodom ako navodiť telu správnu rovnováhu bola práve úprava stravy!

Na ajurvédskej medicíne ju zaujali predovšetkým jej logické princípy, jednoduchosť a hlavne celistvosť s akou pristupuje k človeku. Ajurvédu študovala na rôznych seminároch u MUDr. Freja, kde prednášali aj renomovaní ajurvédski lekári ako Dr. Vikram Chauhan, Prashanti de Jager. Dr. Svoboda, Dr. Welch a iní. Absolvovala niekoľko kurzov ajurvédskeho varenia. Poradenstvo poskytuje predovšetkým klientom, pre ktorých je úprava stravy najťažšou súčasťou začínajúcej liečby.

Pri prechode na harmonickú stravu sa vo svojom poradenstve zameriava na jednoduchšie kombinácie jedál. Ak niektorému z klientov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje ajurvédska kuchyňa a uprednostňuje kuchyňu európsku, upriami pozornosť na tie zmeny, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie jeho zdravotného stavu. To znamená, vylúčiť zo stravy potraviny a jedlá, ktoré nerovnováhu v organizme spôsobujú, zmeniť ingrediencie, používať vhodné tuky, koreniny, bylinky a „receptár“ chutných a čas šetriacich jedál. Jedálniček tvorí podľa sezóny, chuti a samozrejme podľa potreby konkrétneho klienta.

Ako sa na konzultáciu dostnanete a čo vďaka nej získate?

Konzultáciu si dohodnite vopred s pani Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445, vyplňte potrebný dotazník a odošlite ho ešte pred konzultáciou na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Ďakujeme.

 Získate 60 min. osobnú alebo on-line konzultáciu zameranú na:
 - zmenu v životospráve
 - určenie vašej konštitúcie na základe dotazníka, celkovej a pulzovej diagnostiky
 - detoxikáciu a zníženie váhy (zvýšenie váhy)
 - vypracovanie individuálneho jedálnička podľa vašej konštitúcie (metabolického typu), sezónnosti, chuti a potreby.

Cena za celkovú konzultáciu je 20,00 EUR

Prednášky a kurzy varenia

 Možnosť zorganizovania prednášky (besedy) na tému: Strava (nielen) podľa Ajurvédy
 Individuálne kurzy varenia priamo vo vašej domácnosti:

 - výhoda kurzov – praktické rady sú prispôsobené členom jednej domácnosti na základe individuálnej dohody

Cena: 1 osoba/15,00 Eur

Kurzy varenia pre malé skupiny: 8-10 ľudí

Cena: 35,00 EUR/osoba

 

Dotazník k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník - STRAVA

 

Zdieľať

 

Základné informácie:
MUDr. Oľga Olexová je rodáčkou z Bratislavy. Vyštudovala Lekársku Fakultu UK v Bratislave a atestovala z pediatrie a klinickej imunológie. Počas svojej lekárskej praxe pôsobila ako detská lekárka v Bardejove, neskôr ako imunologička a alergologička pre deti a dospelých v Trstenej na Orave, kde pracuje doteraz.

Štúdium a prax spojená s ajurvédskou medicínou:
Po osobnej skúsenosti s liečením podľa ájurvedskej medicíny, sa začala venovať štúdiu ájurvédy v Čechách a v Bratislave v Škole ájurvedy a prírodných medicín u medzinárodne uznávaných ájurvédskych lekárov MUDr. Davida Freja, Dr.Vikrama Chauhana, MUDr. Martiny Ziskovej a ájurvédskeho liečitela Pavla Hlôšku. Logickým vyústením tohto dlhoročného štúdia bolo prenesenie získaných vedomostí do každodennej lekárskej praxe.
Vo svojej praxi spája poznatky modernej medicíny s tisícročnými poznatkami a skúsenosťami ájurvédskej medicíny k prospechu liečby svojich pacientov a to tak detí ako aj dospelých. Zároveň sa intenzívne venuje aj propagácii ájurvédy ako lektorka.

Najbližšia konzultácia v centre Zdravie z prírody (Furdekova 10, Bratislava): 6.9.2014


DRUHY KONZULTÁCIÍ A VYŠETRENÍ:

1. detská ajurvédska konzultácia - zameraná na deti vo veku od 0 do 18 rokov
2. biorezonancia - vyšetrenie na jednotlivé alergie a zistenie stavu jednotlivých orgánov zamerané na všetky vekové kategórie
3. vyšetrenie z kvapky krvi prístrojom Bicom - získanie prehľadu o aktuálnom stave vnútorných orgánov a jednotlivých druhoch alergénov

PRIEBEH KONZULTÁCIE
Po telefonickom dohodnutí si termínu s p. Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445 a uhradení zálohy 15 €, vyplňte dotazníky a zašlite ich emailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Ďakujeme.
Dotazník slúži k bližšiemu spoznaniu pacientovej zdravotnej histórie a zdravotných problémov a ich možných zdrojov. Po jeho vyhodnotení sa pani doktorka venuje počas konzultácie aktuálnemu zdravotnému stavu a problémom pacienta ako aj stanoveniu najvhodnejšej liečby.

1. DETSKÁ AJURVÉDA
Čo môžete očakávať od ajurvédskej konzultácie pre vaše dieťa?
Predovšetkým ide o zistenie ajurvédskej typológie, vrodenej konštitúcie, zistenie aké zmeny v životospráve a v dennom režime spôsobili, že sa zdravotný stav dieťaťa vychýlil z rovnováhy.

Hodinová (60 minútová) konzultácia pre rodiča s dieťaťom od 0 rokov zahŕňa - vyšetrenie podľa jazyka, očí, nechtov, pokožky a pulzová diagnostika. Pulzová diagnostika určí, ktoré energie vášho dieťaťa sú v nerovnováhe. Stanoví sa odporúčanie v oblasti výživy podľa konštitúcie a zdravotného stavu dieťaťa a jedálniček s vhodnými a nevhodnými potravinami. Recepty k odporúčanému jedálničku budú poskytnuté podľa požiadavky rodiča. Podľa potreby sa vytvorí aj návrh na bylinnú liečbu.

Upozornenie: Dovolíme si vás týmto upozorniť, že v prípade, že ide o dieťa do 12 rokov alebo postihnuté dieťa do 18 rokov, je potrebné, aby boli prítomní obaja rodičia, resp. dvaja dospelí a zároveň, aby ste si so sebou doniesli aj USB kľúč, na ktorý vám pani doktorka stiahne všetky potrebné relevatné informácie!

Cena 60 minútovej konzultácie 50 EUR.

2. BIOREZONANCIA - rýchla a spoľahlivá metóda diagnostiky ochorení a následne ich liečba bez potreby použitia liekov. Je bezbolestná a preto je vhodná tak pre malé deti ako aj pre dospelých. Je vhodná aj pre zdravých ľudí v rámci prevencie. Pri základnej diagnostike cez prístroj Bicom na ambulancii alebo pri konzultáciách vyšetrujeme alergény a zaťaženie orgánov, viac informácií a prehľad získate po nahliadnutí do priložených tabuliek:

Tabuľka biorezonancie sledujúca alergény
Tabuľka sledujúca zaťaženie orgánov

Okrem toho máme aj sady na vyšetrenie záťaží a problémov s očkovaním, vyšetrenie ortopedických ťažkostí, degenerovaných buniek, parazitov, chemických látok, baktérií, vírusov a imunity.

Cenník biorezonancie:
 základná diagnostika orgánov a tkanív (30 minút) 25 EUR
 základná diagnostika orgánov a tkanív + základná harmonizačná liečba (60 minút) 50 EUR
 základná diagnostika orgánov a tkanív + diagnostika alergií (60 minút) 50 EUR
 liečba závislostí na nikotíne, alkohole a sladkostiach (45 minút) 45 EUR
poznámka: každé predĺženie niektorého z vyšetrení je hradené jednotnou sadzbou 0,60 EUR/min

3. VYŠETRENIE KVAPKY KRVI PRÍSTROJOM BICOM
V našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody vám pichnutím do prsta odoberieme kvapku krvi. Vložením tejto kvapky do prístroja BICOM získate prehľad o zaťažení vašich orgánov. Druhý výstup bude obsahovať zoznam alergénov (potraviny, pele, baktérie, plesne vírusy, srsť zvierat a pod.) s vyznačením hlavných alergénov, ktorých by ste sa mali strániť.
Ak Vás tento spôsob vyšetrenia zaujal ďalšie infomácie a objednávky adresujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo na čísle 0905 201 445.

Cena: 25,00 EUR

 

Dotazníky k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník DETI

Zdravotný dotazník DOSPELÍ 

 

Zároveň sa s vami radi podelíme aj o informácie, že sa pani Dr. Olexová nedávno vrátila z cesty z Indie, kde úspešne získala niekoľko certifikátov, ktorými si opäť zvýšila svoje vzdelanie a doplnila aj cenné skúsenosti v oblasti ajurvédskej medicíny!

Najnovšie certifikáty získané v Bharat Heritage Services v Indii:

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska masáž

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska Jóga

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska kuchyňa (varenie)

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska terapia

 

 

Zdieľať

MUDr. David Frej je lekárom, ktorý sa venuje nielen ajurvédskej, ale aj celkovej prírodnej medicíne, detoxikácii, regenerácii organizmu a výžive.

Profesionálna biografia:

Po ukončení štúdia Lekárskej fakulty Karlovej Univerzity pracoval niekoľko rokov ako lekár na internom oddelení. Na stáži v Londýne sa rozhodol študovať ajurvédsku medicínu. Ajurvédu študoval v Albuquerque v Novom Mexiku u Dr. Vasanta Lada, jedného z najväčších ajurvédskych odborníkov v Rakúsku a v indickej Punena klinike ajurvédskej medicíny. Ďalej študoval dietológiu podľa západnej aj východnej medicíny.

Vo svojej praxi sa venuje liečeniu chorôb a obezity, výživou, detoxikáciou a regeneráciou organizmu. Kombinuje východnú a západnú medicínu a niekoľko ďalších praktík z prírodnej medicíny. Prednáša o výžive a prírodnej medicíne. Je hosťom rozhlasových rozhovorov a pravidelne prispieva do časopisu Regenerace, Vitalita a ďaľších. Je autorom niekoľkých kníh. Založil medzinárodné centrum vzdelávania v oblasti ajurvédy, výživy a alternativnej medicíny - Advana.

Ajurvédska konzultácia s Dr. Frejom

V prvom rade vás poprosíme o telefonické dohodnutie si termínu s p. Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445 a uhradenie zálohy 15 €, následne vyplňte dotazníky a doneste si ich so sebou na dohodnutý termín. Ďakujeme.

Konzultácia pozostáva z viacerých častí:

Anamnéza - čiže pohovor s klientom, prebieha väčšinou v úvode sedenia na základe vyplnenia niekoľkých dotazníkov, ktoré používame pri zisťovaní zdravotného stavu

Pulzová diagnostika - meranie pulzu na oboch rukách, prebieha v niekoľkých úrovniach, pretože na každej úrovni sa dá spoznať, aké tkanivo alebo orgán je narušený. Táto diagnostika je spoľahlivou metódou odhaľujúcou blížiacu sa chorobu, ešte skôr ako sa objavi svojimi charakteristickými prejavmi. Vychádza zo starodávnej techniky. Prvýkrát sa objavila pred niekoľkými tisíckami rokov v Ajurvédskej medicíne a používa sa tiež v Čínskej medicíne. Dozvieme sa tak, či sa v našom tele neobjavil nejaký patologický proces, ktoré orgány sú v nerovnováhe a v ktorej časti tela sa nám nahromadilo väčšie množstvo toxínov.

Vyšetrenie jazyka - napovie veľmi veľa o zdravotnom stave. Diagnostika podľa jazyka je rozvinutý systém vo východnej medicíne. Jazyk sa považuje za vizuálnu bránu do tela. Jazyk tvorí svalové tkanivo, ktoré je orgánom chuti, reči. Význam jazyka je pre diagnostiku veľmi dôležitý. Už dávno lekári pozorovali povlak, vzhľad, sfarbenie, vlhkosť, ryhy. Ochorenie sa na jazyku prejaví celkovo pri akútnom stave. Chronické ochorenia sa prejaví ohraničenými zmenami na jazyku.

Vyšetrenie tváre a očí prezrádza veľa o tom, ako sme chorí alebo zdraví, preto je súčasťou nášho vyšetrenia.

Vyšetrenie západnej medicíny, krvné testy, moč. Na vyšetrení sa analyzujú krvné testy, ultrazvuk alebo RTG, ak tieto vyšetrenia máte, môžete si ich priniesť so sebou. Po zvážení vykonávame aj jednoduché krvné testy (krvný cukor, kyselina močová, cholesterol) alebo odosielame na podrobné krvné testy. V niektorých prípadoch možno vykonať aj vyšetrenie moču.

Na základe vyšetrení, zhodnotenia zdravotného stavu a ďalších informácií sa stanoví individuálny, preventívny, prípadne aj liečebný plán. Tento plán zahŕňa prehľad vhodných a nevhodných potravín, správnu životosprávu, režim dňa, detoxikáciu organizmu, vrátane prípadných procedúr a predpísanie vhodných bylín.

CENA 45 minútovej konzultácie: 50 EUR

 

Dotazníky k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník

Dotazník - Tkanivá

Dotazník 5 dní

Dotazník

 

 

Zdieľať