Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Semináre MUDr. Davida Freja - Advana - medzinárodné centrum vzdelávania


Jednotlivé semináre organizované medzinárodným centrom vzdelávania pre prírodnú medicínu Advana, sú vhodné pre poradcov v oblasti životného štýlu, lekárov, liečiteľov, manažérov a záujemcov o vlastné zdravie a prevenciu.


IV. ročník v r. 2016 sa bude zameriavať na prevenciu a liečbu, vrátane samoliečby hlavných a najčastejších ochorení. Môžu sa ho zúčastniť študenti predchádzajúcich ročníkov, ktorí si takto rozvinú svoje doterajšie vedomosti ako aj noví študenti, ktorí získajú nové informácie v diagnostike, prevencii a liečbe.


Účastníci sa dozvedia nové a podrobné informácie od našich aj zahraničných významných odborníkov, lektorov s mnohoročnými praktickými skúsenosťami.
Program štúdia sa skladá zo 6 seminárov, zameraných na možnosti prírodnej liečby a prevenciu najčastejších chorôb a bude zakončené testom a udelením certifikátu za výučbu.

Miesto konania seminárov: Centrum prírodnej medicíny dr. Frej, Holandská 10, Praha 10 - Vršovice

Cena za jeden seminár: 1 590,- Kč (nakoľko sa semináre konajú v ČR, budú aj platené v českých korunách)


Seminár Advana, 4.ročník 2016, bude zameraný na:

19.3.2016
Choroby, prevencia a liečba chorôb tráviaceho traktu, poruchy trávenia, zažívacie ťažkosti, choroby pažeráka, žalúdka, čriev, pankreasu, pečene.


20.3.2016
Choroby močového systému a obličiek, zápaly, infekcie, obličkové kamene, inkontinencia.


24.3.2016
Nervové a psychické ochorenia - bolesti hlavy, depresie, úzkosti, choroby mozgu.


25.3.2016
Zdravie pre ženu: problémy u žien, choroby detí, tehotenstvo, dojčenie, hormonálny systém, poruchy menštruácie, menopauza, choroby štítnej žľazy.


26.3.2016
Choroby srdcovo-cievne: srdce, cievy, mozgová mŕtvica, infarkt, kŕčové žily, lymfatický systém.


27.3.2016
Bolesti kĺbov, artróza a artritída, bolesti chrbta, kožné choroby, posilnenie imunity.

 

Informácie o štúdiu, o rezervácii termínu a o možnostiach ubytovania pre účastníkov zo Slovenska poskytne: p. Viera Kosíková, mobilný kontakt: 0905 201 445, email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Tešíme sa na váš záujem!

 

Zdieľať

 

 PhDr. MÁRIA KOLLÁROVÁ,

Andragogička a poradkyňa pre jednotlivcov, páry, rodinu a závislé vzťahy.

 

Pochádza z východného Slovenska z mesta Bardejov. Vyštudovala andragogiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Neskôr študovala Medzinárodné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Po ukončení štúdia pracovala na vysokej škole ako poradkyňa a metodička, neskôr ako redaktorka internetových novín.

Istý čas pracovala mimo svojej profesie, no aj napriek tomu sa vo svojom voľnom čase vzdelávala a pokračovala v tom, čo ju vždy zaujímalo, a to ľudská duša a psychika. Absolvovala systematický výcvik a rast podľa modelu Virginie Satirovej.

Publikovala v novinách a časopisoch s medicínskou problematikou. Zúčastnila sa viacerých kongresov naturálnej medicíny. Pri svojom štúdiu tiež veľa čerpala z poznatkov a učenia českej psychologičky Jiřiny Prekopovej, priekopníčky metódy pevného objatia a obnovy lásky v rodine.

K človeku pristupuje s nesmiernou citlivosťou, úctou a rešpektom. Vo svojej práci s klientom využíva ľudský prístup, ktorý vedie k rastu osobnosti, podpore zdravia cez odpustenie a objavovanie vlastných zdrojov, ktoré každý človek v sebe má. Pomáha objavovať vnútornú krásu, silu, nežnosť a prijatie seba samého na to, aby život bol šťastnejší a krajší a človek TÝM, KÝM JE.

Milí priatelia,

radi by sme vás informovali o naplánovaných termínoch konzultačných dní MUDr. Dávida Freja u nás, v našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody, ktoré nájdete na Furdekovej 10 v Bratislave - Petržalke.

Objednávanie na konzultácie
Objednať sa na jednotlivé konzultácie môžete priebežne tak, aby ste sa na daný termín kvôli veľkému záujmu dostali.

Formy objednávania:
 telefonicky - mobilné číslo 0905 201 445, na tomto čísle vám budú zodpovedané aj vaše ďalšie prípadné otázky
 emailom - na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)
 kontaktným formulárom, ktorý nájdete v našich kontaktoch (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)

 

Najbližšie termíny konzultácií: 

  16. a 17. september 2016

 

Ďalše termíny v priebehu r. 2016:


  2. - 3. december 2016

 

Zároveň vás poprosíme, aby ste si prečítali náš článok o konzultáciách Dr. Freja, v ktorom nájdete podrobnejšie informácie o tom ako daná konzultácia prebieha a čo všetko obnáša.

 

Ďakujeme a prajeme zdravý a dlhý život!

 

Zdieľať

 

 

Pani Viera Kosíková sa venuje poradenstvu formou úpravy stravovacích návykov a jedálnička na základe ajurvédskej konštitúcie. Už  počas výchovy svojich detí sa venovala životospráve, potravinám, ich nutričnej hodnote a kombináciám v jedálničku. V čase, keď sme o Ajurvéde ešte nepočuli, študovala knihy o správnej výžive, riadila sa rôznymi smermi a skúšala množstvo zdravých receptov. Vzdelávala sa účasťou na prednáškach a seminároch pod vedením MUDr. Bukovského. Nevynechala ani  prednášky p. Zentricha, pretože bylinná terapia je taktiež súčasťou prevencie, ale aj liečby rôznych ochorení. Na dovolenke na Srí Lanke v r. 2004 mala možnosť sa stretnúť s jedným ajurvédskym lekárom. Dôležitým návodom ako navodiť telu správnu rovnováhu bola práve úprava stravy!

Na ajurvédskej medicíne ju zaujali predovšetkým jej logické princípy, jednoduchosť a hlavne celistvosť s akou pristupuje k človeku. Ajurvédu študovala na rôznych seminároch u MUDr. Freja, kde prednášali aj renomovaní ajurvédski lekári ako Dr. Vikram Chauhan, Prashanti de Jager. Dr. Svoboda, Dr. Welch a iní. Absolvovala niekoľko kurzov ajurvédskeho varenia. Poradenstvo poskytuje predovšetkým klientom, pre ktorých je úprava stravy najťažšou súčasťou začínajúcej liečby.

Pri prechode na harmonickú stravu sa vo svojom poradenstve zameriava na jednoduchšie kombinácie jedál. Ak niektorému z klientov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje ajurvédska kuchyňa a uprednostňuje kuchyňu európsku, upriami pozornosť na tie zmeny, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie jeho zdravotného stavu. To znamená, vylúčiť zo stravy potraviny a jedlá, ktoré nerovnováhu v organizme spôsobujú, zmeniť ingrediencie, používať vhodné tuky, koreniny, bylinky a „receptár“ chutných a čas šetriacich jedál. Jedálniček tvorí podľa sezóny, chuti a samozrejme podľa potreby konkrétneho klienta.

Ako sa na konzultáciu dostnanete a čo vďaka nej získate?

Konzultáciu si dohodnite vopred s pani Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445, vyplňte potrebný dotazník a odošlite ho ešte pred konzultáciou na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujeme.

 Získate 60 min. osobnú alebo on-line konzultáciu zameranú na:
 - zmenu v životospráve
 - určenie vašej konštitúcie na základe dotazníka, celkovej a pulzovej diagnostiky
 - detoxikáciu a zníženie váhy (zvýšenie váhy)
 - vypracovanie individuálneho jedálnička podľa vašej konštitúcie (metabolického typu), sezónnosti, chuti a potreby.

Cena za celkovú konzultáciu je 20,00 EUR

Prednášky a kurzy varenia

 Možnosť zorganizovania prednášky (besedy) na tému: Strava (nielen) podľa Ajurvédy
 Individuálne kurzy varenia priamo vo vašej domácnosti:

 - výhoda kurzov – praktické rady sú prispôsobené členom jednej domácnosti na základe individuálnej dohody

Cena: 1 osoba/15,00 Eur

Kurzy varenia pre malé skupiny: 8-10 ľudí

Cena: 35,00 EUR/osoba

 

Dotazník k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník - STRAVA

 

Zdieľať