Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

 PhDr. MÁRIA KOLLÁROVÁ,

Andragogička a poradkyňa pre jednotlivcov, páry, rodinu a závislé vzťahy.

 

Pochádza z východného Slovenska z mesta Bardejov. Vyštudovala andragogiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Neskôr študovala Medzinárodné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Po ukončení štúdia pracovala na vysokej škole ako poradkyňa a metodička, neskôr ako redaktorka internetových novín.

Istý čas pracovala mimo svojej profesie, no aj napriek tomu sa vo svojom voľnom čase vzdelávala a pokračovala v tom, čo ju vždy zaujímalo, a to ľudská duša a psychika. Absolvovala systematický výcvik a rast podľa modelu Virginie Satirovej.

Publikovala v novinách a časopisoch s medicínskou problematikou. Zúčastnila sa viacerých kongresov naturálnej medicíny. Pri svojom štúdiu tiež veľa čerpala z poznatkov a učenia českej psychologičky Jiřiny Prekopovej, priekopníčky metódy pevného objatia a obnovy lásky v rodine.

K človeku pristupuje s nesmiernou citlivosťou, úctou a rešpektom. Vo svojej práci s klientom využíva ľudský prístup, ktorý vedie k rastu osobnosti, podpore zdravia cez odpustenie a objavovanie vlastných zdrojov, ktoré každý človek v sebe má. Pomáha objavovať vnútornú krásu, silu, nežnosť a prijatie seba samého na to, aby život bol šťastnejší a krajší a človek TÝM, KÝM JE.

Milí priatelia,

radi by sme vás informovali o naplánovaných termínoch konzultačných dní MUDr. Dávida Freja u nás, v našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody, ktoré nájdete na Furdekovej 10 v Bratislave - Petržalke.

Objednávanie na konzultácie
Objednať sa na jednotlivé konzultácie môžete priebežne tak, aby ste sa na daný termín kvôli veľkému záujmu dostali.

Formy objednávania:
 telefonicky - mobilné číslo 0905 201 445, na tomto čísle vám budú zodpovedané aj vaše ďalšie prípadné otázky
 emailom - na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)
 kontaktným formulárom, ktorý nájdete v našich kontaktoch (predmet správy Dr. Frej - Bratislava)

 

Najbližšie termíny konzultácií: 

 MÁJ 2015  09. - 10.5.2015

 

Ďalše termíny v priebehu r. 2015:

 26. - 27. jún 2015


 21. - 22.august 2015


 30. - 31.október 2015


 13. - 14. november 2015

 

  

Zároveň vás poprosíme, aby ste si prečítali náš článok o konzultáciách Dr. Freja, v ktorom nájdete podrobnejšie informácie o tom ako daná konzultácia prebieha a čo všetko obnáša.

 

Ďakujeme a prajeme zdravý a dlhý život!

 

Zdieľať

 

 

Pani Viera Kosíková sa venuje poradenstvu formou úpravy stravovacích návykov a jedálnička na základe ajurvédskej konštitúcie. Už  počas výchovy svojich detí sa venovala životospráve, potravinám, ich nutričnej hodnote a kombináciám v jedálničku. V čase, keď sme o Ajurvéde ešte nepočuli, študovala knihy o správnej výžive, riadila sa rôznymi smermi a skúšala množstvo zdravých receptov. Vzdelávala sa účasťou na prednáškach a seminároch pod vedením MUDr. Bukovského. Nevynechala ani  prednášky p. Zentricha, pretože bylinná terapia je taktiež súčasťou prevencie, ale aj liečby rôznych ochorení. Na dovolenke na Srí Lanke v r. 2004 mala možnosť sa stretnúť s jedným ajurvédskym lekárom. Dôležitým návodom ako navodiť telu správnu rovnováhu bola práve úprava stravy!

Na ajurvédskej medicíne ju zaujali predovšetkým jej logické princípy, jednoduchosť a hlavne celistvosť s akou pristupuje k človeku. Ajurvédu študovala na rôznych seminároch u MUDr. Freja, kde prednášali aj renomovaní ajurvédski lekári ako Dr. Vikram Chauhan, Prashanti de Jager. Dr. Svoboda, Dr. Welch a iní. Absolvovala niekoľko kurzov ajurvédskeho varenia. Poradenstvo poskytuje predovšetkým klientom, pre ktorých je úprava stravy najťažšou súčasťou začínajúcej liečby.

Pri prechode na harmonickú stravu sa vo svojom poradenstve zameriava na jednoduchšie kombinácie jedál. Ak niektorému z klientov z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje ajurvédska kuchyňa a uprednostňuje kuchyňu európsku, upriami pozornosť na tie zmeny, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie jeho zdravotného stavu. To znamená, vylúčiť zo stravy potraviny a jedlá, ktoré nerovnováhu v organizme spôsobujú, zmeniť ingrediencie, používať vhodné tuky, koreniny, bylinky a „receptár“ chutných a čas šetriacich jedál. Jedálniček tvorí podľa sezóny, chuti a samozrejme podľa potreby konkrétneho klienta.

Ako sa na konzultáciu dostnanete a čo vďaka nej získate?

Konzultáciu si dohodnite vopred s pani Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445, vyplňte potrebný dotazník a odošlite ho ešte pred konzultáciou na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujeme.

 Získate 60 min. osobnú alebo on-line konzultáciu zameranú na:
 - zmenu v životospráve
 - určenie vašej konštitúcie na základe dotazníka, celkovej a pulzovej diagnostiky
 - detoxikáciu a zníženie váhy (zvýšenie váhy)
 - vypracovanie individuálneho jedálnička podľa vašej konštitúcie (metabolického typu), sezónnosti, chuti a potreby.

Cena za celkovú konzultáciu je 20,00 EUR

Prednášky a kurzy varenia

 Možnosť zorganizovania prednášky (besedy) na tému: Strava (nielen) podľa Ajurvédy
 Individuálne kurzy varenia priamo vo vašej domácnosti:

 - výhoda kurzov – praktické rady sú prispôsobené členom jednej domácnosti na základe individuálnej dohody

Cena: 1 osoba/15,00 Eur

Kurzy varenia pre malé skupiny: 8-10 ľudí

Cena: 35,00 EUR/osoba

 

Dotazník k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník - STRAVA

 

Zdieľať

 

Základné informácie:
MUDr. Oľga Olexová je rodáčkou z Bratislavy. Vyštudovala Lekársku Fakultu UK v Bratislave a atestovala z pediatrie a klinickej imunológie. Počas svojej lekárskej praxe pôsobila ako detská lekárka v Bardejove, neskôr ako imunologička a alergologička pre deti a dospelých v Trstenej na Orave, kde pracuje doteraz.

Štúdium a prax spojená s ajurvédskou medicínou:
Po osobnej skúsenosti s liečením podľa ájurvedskej medicíny, sa začala venovať štúdiu ájurvédy v Čechách a v Bratislave v Škole ájurvedy a prírodných medicín u medzinárodne uznávaných ájurvédskych lekárov MUDr. Davida Freja, Dr.Vikrama Chauhana, MUDr. Martiny Ziskovej a ájurvédskeho liečitela Pavla Hlôšku. Logickým vyústením tohto dlhoročného štúdia bolo prenesenie získaných vedomostí do každodennej lekárskej praxe.
Vo svojej praxi spája poznatky modernej medicíny s tisícročnými poznatkami a skúsenosťami ájurvédskej medicíny k prospechu liečby svojich pacientov a to tak detí ako aj dospelých. Zároveň sa intenzívne venuje aj propagácii ájurvédy ako lektorka.

Najbližšie konzultácie v centre Zdravie z prírody (Furdekova 10, Bratislava):  13.03. - 14.03.2015


DRUHY KONZULTÁCIÍ A VYŠETRENÍ:

1. detská ajurvédska konzultácia - zameraná na deti vo veku od 0 do 18 rokov
2. biorezonancia - vyšetrenie na jednotlivé alergie a zistenie stavu jednotlivých orgánov zamerané na všetky vekové kategórie
3. vyšetrenie z kvapky krvi prístrojom Bicom - získanie prehľadu o aktuálnom stave vnútorných orgánov a jednotlivých druhoch alergénov

PRIEBEH KONZULTÁCIE
Po telefonickom dohodnutí si termínu s p. Kosíkovou na tel. čísle 0905 201 445 a uhradení zálohy 15 €, vyplňte dotazníky a zašlite ich emailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujeme.
Dotazník slúži k bližšiemu spoznaniu pacientovej zdravotnej histórie a zdravotných problémov a ich možných zdrojov. Po jeho vyhodnotení sa pani doktorka venuje počas konzultácie aktuálnemu zdravotnému stavu a problémom pacienta ako aj stanoveniu najvhodnejšej liečby.

1. DETSKÁ AJURVÉDA
Čo môžete očakávať od ajurvédskej konzultácie pre vaše dieťa?
Predovšetkým ide o zistenie ajurvédskej typológie, vrodenej konštitúcie, zistenie aké zmeny v životospráve a v dennom režime spôsobili, že sa zdravotný stav dieťaťa vychýlil z rovnováhy.

Hodinová (60 minútová) konzultácia pre rodiča s dieťaťom od 0 rokov zahŕňa - vyšetrenie podľa jazyka, očí, nechtov, pokožky a pulzová diagnostika. Pulzová diagnostika určí, ktoré energie vášho dieťaťa sú v nerovnováhe. Stanoví sa odporúčanie v oblasti výživy podľa konštitúcie a zdravotného stavu dieťaťa a jedálniček s vhodnými a nevhodnými potravinami. Recepty k odporúčanému jedálničku budú poskytnuté podľa požiadavky rodiča. Podľa potreby sa vytvorí aj návrh na bylinnú liečbu.

Upozornenie: Dovolíme si vás týmto upozorniť, že v prípade, že ide o dieťa do 12 rokov alebo postihnuté dieťa do 18 rokov, je potrebné, aby boli prítomní obaja rodičia, resp. dvaja dospelí a zároveň, aby ste si so sebou doniesli aj USB kľúč, na ktorý vám pani doktorka stiahne všetky potrebné relevatné informácie!


2. BIOREZONANCIA - rýchla a spoľahlivá metóda diagnostiky ochorení a následne ich liečba bez potreby použitia liekov. Je bezbolestná a preto je vhodná tak pre malé deti ako aj pre dospelých. Je vhodná aj pre zdravých ľudí v rámci prevencie. Pri základnej diagnostike cez prístroj Bicom na ambulancii alebo pri konzultáciách vyšetrujeme alergény a zaťaženie orgánov, viac informácií a prehľad získate po nahliadnutí do priložených tabuliek:

Tabuľka biorezonancie sledujúca alergény
Tabuľka sledujúca zaťaženie orgánov

Okrem toho máme aj sady na vyšetrenie záťaží a problémov s očkovaním, vyšetrenie ortopedických ťažkostí, degenerovaných buniek, parazitov, chemických látok, baktérií, vírusov a imunity.


3. VYŠETRENIE KVAPKY KRVI PRÍSTROJOM BICOM
V našom ajurvédskom centre Zdravie z prírody vám pichnutím do prsta odoberieme kvapku krvi. Vložením tejto kvapky do prístroja BICOM získate prehľad o zaťažení vašich orgánov. Druhý výstup bude obsahovať zoznam alergénov (potraviny, pele, baktérie, plesne vírusy, srsť zvierat a pod.) s vyznačením hlavných alergénov, ktorých by ste sa mali strániť.
Ak Vás tento spôsob vyšetrenia zaujal ďalšie infomácie a objednávky adresujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo na čísle 0905 201 445.

 

Cenník jednotlivých konzultácií nájdete TU.

 

Dotazníky k stiahnutiu:

Zdravotný dotazník DETI

Zdravotný dotazník DOSPELÍ 

 

Zároveň sa s vami radi podelíme aj o informácie, že sa pani Dr. Olexová nedávno vrátila z cesty z Indie, kde úspešne získala niekoľko certifikátov, ktorými si opäť zvýšila svoje vzdelanie a doplnila aj cenné skúsenosti v oblasti ajurvédskej medicíny!

Najnovšie certifikáty získané v Bharat Heritage Services v Indii:

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska masáž

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska Jóga

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska kuchyňa (varenie)

Certifikát ajurvédskej medicíny - špecifikácia Ajurvédska terapia

 

 

Zdieľať