Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Milí priatelia a priaznivci prírodnej medicíny,
sme radi, že vám môžeme priniesť chutné (nielen) ajurvédske recepty, ktoré podporia zdravie, ale taktiež potešia zmysly.

 

V tejto časti našej stránky vám ponúkame osvedčené a odskúšané recepty, ktoré sú pôvodom z ajurvédskej kuchyne. V našej ponuke, však nájdete aj tzv. harmonické jedlá, ľahko stráviteľné, obsahujúce ingrediencie, koreniny a tuky, ktoré sú pre náš organizmus prospešné, aj keď nie sú priamou súčasťou ajurvédskej či indickej kuchyne. Keďže žijeme v inom zemepisnom pásme ako obyvatelia východoázijských krajín, môžeme si náš jedálniček a skladbu potravín prispôsobiť tak, aby na ne náš organizmus reagoval prirodzene. Z toho dôvodu nájdete medzi receptami aj jedlá patriace do stredomorskej kuchyne. Táto kuchyňa je tiež zdraviu veľmi prospešná, nakoľko jej zloženie pozostáva z kvalitných olejov obsahujúcich nenasýtené mastné kyseliny, ryby, cestoviny, obilniny, koreniny, byliny, ovocie a zeleninu.

V rámci prevencie, ale aj liečby chronických ochorení, si mnohí klienti MUDr. Freja a MUDr. Olexovej pomohli vďaka úprave stravovacích návykov vyriešiť svoje zdravotné problémy. Ak potrebujete akúkoľvek radu v oblasti stravovania, či prípravy uvedených jedál obráťte sa jednoducho na nás.

Ďakujeme a prajeme príjemné zážitky, tak pri varení ako aj pri konzumovaní týchto skvelých a chutných jedál!

Viera Kosíková

 

Zdieľať