Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

TRIPHALA je najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie a tiež regeneráciu či obnovu organizmu, zložená je z troch bylín Amalaki (Phyllanthus emblica), Vibhitaki (Terminalia belerica) a Haritaki (Terminalia chebula).

Triphala je prírodná bylinná zmes pôsobiaca regeneračne na sliznicu zažívacieho ústrojenstva, podporuje činnosť tráviacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Prečisťuje organizmus.

Účelom detoxikácie je odstrániť odumreté bunky, tkanivo a toxíny, ktoré sa v organizme hromadia. Bunky sa obnovujú v priebehu celého nášho života, nové bunky nahrádzajú staré a odumierajúce. Detoxikáciou sa teda zbavujeme pre telo jedovatých látok, tzv. toxínov.

V ajurvédskej medicíne sa Triphala používa pre pozvoľnú a jemnú detoxikáciu. Patrí k najznámejším kombináciam a tvoria ju  tri už vyššie spomenuté sušené ovocné plody Haritaki, Amalaki a Vibhitaki. Spoločne harmonizujú celý organizmus, podporujú trávenie a navodzujú rovnováhu. Triphala taktiež viaže ťažké kovy a prečisťuje hrubé črevo a tak pomáha s liečbou chronickej zápchy.

Byliny na detoxikáciu je nutné užívať (pri odstraňovaní toxínov i pri prevencii) dlhodobo, najmenej 3 mesiace, pretože účinkujú postupne. Jedná sa však o bezpečnú kombináciu, ktorá v primeranom dávkovaní nemá nežiaduce účinky a ani pri dlhodobom užívaní nie je návyková.

 

Súhrn účinkov Triphala kombinácie:

- vynikajúce prečistenie a regenerácia organizmu

- podpora tráviaceho traktu

- jemný, ale dôkladný detoxikačný účinok

- odstraňuje z tela ťažké kovy

 

Ponuku kvalitných prírodných produktov Organic India a Ecce Vita Dr. Frej nájdete v našom eshope ajurveda-shop.eu

 

 

Zdieľať