Ajurvéda - cesta k zdravému a dlhému životu

Všetko o ajurvéde, jej princípoch, dôležitých bylinách a jej vplyve na naše zdravie

Zaužívaný názov: Vibhitaki
Latinský názov: Terminalia bellirica

Vibhitaki (Bibhitaki)je listnatý strom 10 - 20m vysoký, ktorý bežne nájdeme vo vlhkých lesnatých oblastiach Indie, Barmy, Malajzie, Filipín či Srí Lanky. Liečivými časťami sú jeho plody, ktoré majú predovšetkým adstringentné, teda sťahujúce a tonizujúce účinky. Ovocie sa dá bežne konzumovať, nakoľko má príjemnú chuť.

Tvorí súčasť ajurvédskej detoxikačnej kombinácie Triphala, ktorá sa používa na účinnú, ale k telu šetrnú detoxikáciu. Zároveň je aj súčasťou bylinnej zmesi na posilnenie dýchacieho systému a na odhlienie nazvanej B-Free.

Vibhitaki má protizápalový a antimikrobiálny účinok, používa sa pri liečbe infekcií dýchacích ciest, pre svoje tonizujúce účinky sa používa pri liečbe kŕčových žíl a hemoroidov. Používa sa aj pri ochoreniach pečene a pri zápche rôzneho pôvodu. Ovplyvňuje metabolizmus tukov a tým znižuje hladinu cholesterolu v krvi, čím prispieva k znižovaniu rizika artériosklerózy a celkovo kardiovaskulárnych ochorení. Vďaka diuretickým (močopudným) účinkom priaznivo ovlyvňuje funkcie obličiek a močových ciest.

 

Súhrn účinkov Vibhitaki:

 

- súčasť detoxikačnej trojkombinácie Tripahala


- ma pozitívne účinky na dýchacie cesty, urogenitálny trakt a pečeň


- prevencia kardiovaskulárnych ochorení a zvýšeného cholesterolu v krvi

 

Ponuku kvalitných prírodných produktov Organic India a Ecce Vita Dr. Frej nájdete v našom eshope ajurveda-shop.eu

 

 

Zdieľať